Seznamka s „Černou lady“

Tereza na černé ladyTereza: „Sakra! Kde mám kolo? Mě někdo ukradl kolo! Na Kypru se krade snad víc jak v Čechách!“ už jsem si dělala obrázek o tomhle ostrovu lásky. Dokud jsem o svůj stroj málem nezakopla. Nedivte se, tři roky si mě Superior hýčkal.
Hýčkal mě bleděmodrým designem s želvími ornamenty, které bylo v chumlu kol vždycky dobře rozeznatelné od ostatních. Letos ovšem můj Sup po vzoru týmu překabátil do „černé Lady“. Její nenápadnost, která zaskočila i mě, jakoby působila i na mé soupeřky. Tiše se hned po startovním výstřelu pohybuji v jejich zádech, až je překvapí má přítomnost a ony plné respektu uhýbají. První závodní víkend byl ale velkou zkouškou i jízdních vlastností Lady. Tři různé druhy závodů- krátký maraton, terénní časovka a cross county – to už o ledačem vypoví. Hned první den dokázala, že její tělo z materiálu Extro Lite G7 je opravdu o  25% pevnější v tahu, než skandium. Stroje soupeřek na širokých táhlých výjezdech po prašných šotolinových cestách poskakovaly, jako splašení koni, kdežto mě „černoška“ šetřila síly svou ladnou jízdou přes kamení. Tu jsem pak mohla vložit do prudkých výjezdů single trackem, kde za každou zatáčkou číhaly skalky a volné kameny, i na těch mě nezradila. Samozřejmě, že její tuhost a zároveň odolnost nárazů ve sjezdech umocňovaly nové pláště Schwalbe, které jsme letos poprvé obuli. Podle očí diváků u občerstvovačky pod nejtěžším nedělním sjezdem, jsem byla asi jediná žena, která se dolu aspoň jednou nekutálela. Jasně, že mě skalka na konci jednou pěkně nakopla, ale bezdušáky Nobby Nic to pobraly a udržely mě ve stopě. Petru Henzi z boje o zlato vyšachoval defekt, ale nebyla sama, kdo na ten ostrý kámen najel. Vzala jsem ho hned po ní. Stejně tak za Sabinou na mě číhal jeden volný šutr, i ten ta kola ustála! Serpentiny se mi nikdy dřív nejezdily tak lehce, tento víkend jsem v nich kralovala.

Tahají mě uši, když si to po sobě čtu, jak komerčně to vypadá, ale já jsem opravdu z toho stroje nadšená, a to mě ještě čekají další vylepšení výbavičky jako nová vidlice.Prostě mi nezbývá než říct, že Sup 2008 prospěl s vyznamenáním.

Tereza Huříková