Mistrovství republiky v Kutné Hoře

Mistrovství republiky v Kutné Hoře letos uzavřelo pohárovou sezonu horských kol v Čechách.Závodníkům z týmu se podařilo vybojovat celkem sedm medailí za oba závodní dny.

V sobotu začalo mistrovství závody ve sprintu XCE. V žákovské kategorii získal titul mistra republiky Oskar Marek. V kadetech vybojoval bronzovou medaili Vladislav Doležal . Ondřej Lutovský vybojoval mezi juniory také bronzovou medaili a v mužské kategorii dojeli na stříbrné a bronzové pozici Václav Doležal a Luděk Šeller.

V neděli, za velkého horka, pokračovalo mistrovství republiky závody v cross country XCO.  Mezi žáky dojel na 4. místě Oskar Marek. V kadetech vybojoval bronzovou medaili Samuel Jirouš a pátý dojel František Honsa. Další medaili a to stříbrnou získala v kadetkách Tereza Sásková, na pátém místě dojela Tereza Řezníková. Junioři doplatili na velké horko a po slibném začátku kdy se Jaromír Skála pohyboval na druhém místě nakonec dojeli, na šestém místě Jaromír Skála a na osmém Jakub Kadlec. V závodě mužů do 23 let, kde titul záskal student vimperského gymnázia Jan Vastl, dojel Zdeněk Jílek na pátém místě.

Mistrovství republiky bylo zároveň finálovým závodem českého poháru a v celkovém pořadí se také umístili zaávodníci týmu na předních pozicích. V žácích byl Oskar Marek 3., kadeti – 2. Samuel Jirouš, junioři – 3. Jakub Kadlec, 4. Jaromír Skála, kadetky vyhrála celkové Tereza Sásková.

Výborné výsledky všech závodníků týmu a jejich počet nakonec byl rozhodující v tom , že tým České spořitelny Specialized junior vyhrál týmovou soutěž českého poháru.

Díky svým výsledkům v sezoně budou startovat Jakub Kadlec a Jan Vastl na mistrovství Evropy MTB, které se koná příští víkend v Itálii.