Cyklistická přípravka

Bike klub Vimperk, za podpory DDM Vimperk, organizuje kroužek cyklisticky a sportovní všestrannosti pro děti ve věku od 8 do 14 let se zájmem o cyklistiku a sport obecně.

AKTUÁLNÍ TRÉNINKY

Tréninky během září

  • Pondělí od 16:30 – Bikroska.
  • Čtvrtek od 16:00 –  vodník.
  • Případné změny času nebo místa tréninku boudou oznámeny na trénincích nebo SMS.

NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ

Baví vás horská kola? Chcete se zlepšit v technice jízdy a osvojit si další cyklistické dovednosti? Láká vás vyzkoušet si atmosféru závodů? Přijďte se podívat na naše tréninky. Během září je pro všechny zájemce možnost přihásit se do naší cyklistické přípravky na následující školní rok 2018/2019. Online přihláška pro cyklistickou přípravku je k dispozici na webu DDM Vimperk.

Náborové tréninky pro nové členy

  • Pondělí 24.9.2018 – 16:30 Bikroska
  • Čtvrtek 27.9.2018 – 16:30 Vodník
  • První oficíální trénink pro nové členy je v pondělí 1.9.2018 od 17:00 v tělogvičně Gymnázia na sídlišti.

Tak se přijďte podívat na naše tréninky a vyzkoušejte si svoje cyklistické dovednosti.

Cyklistická přípravka – letáček PDF

Cyklistická přípravka

 

 


PRO KOHO JE KROUŽEK URČEN

Kroužek je určen pro děti ve věku od 8 do 14 let se zájmem o cyklistiku a sport obecně.

NÁPLŇ KROUŽKU

V rámci kroužku mají děti možnost vyzkoušet si nejrůznější sportovní aktivity charakteristické pro jednotlivá roční období. Cílem našeho snažení je upevnit u dětí kladný vztah ke sportu, aby se sport stal pro mladé sportovce celoživotním koníčkem.

Zima

Během zimy se tréninky odehrávají v tělocvičně. Zde se děti učí základům gymnastiky a sportovních her (basketbal, fotbal, florbal,…). Důraz je kladen na rozvoj obratnosti a rychlosti, převládá forma nejrůznějších soutěží a her. Dále s dětmi vyrážíme na lyžařské výlety (sjezdové i běžecké lyžování).  Další ze sportů, které si děti mohou vyzkoušet je bruslení. V případě zájmu organizujeme též společné výjezdy do plaveckého bazénu.

Léto

V dubnu až v červnu se většina tréninků odehrává na kole. Děti si osvojí základní cyklistické dovednosti a zdokonalí se v technice ovládání kola. Během tréninků si děti nenucenou formou osvojí tréninkové návyky, které jim velmi pomohou při jejich dalším sportovním růstu. Kromě cyklistické přípravy si děti též vyzkouší další atraktivní sporty jako jsou základy lezení, kanoistiky, softbalu.Během letního a podzimního období se členové kroužku účastní cyklistických a běžeckých závodů pořádaných v okolí.

Členové kroužku se mohou zúčastnit oblíbeného sportovního dětského tábora – Sportcampu Zadov za zvýhodněnou cenu. Pořádáme i víkendové pobyty pro děti a jejich rodiče.

TRÉNINKY

Kroužek probíhá dvakrát týdně v období od začátku září do konce června. Délka tréninku je 90 minut. Od 1. října do 31. března se tréninky konají 1 x týdně v tělocvičně Gymnázia Vimperk na sídlišti / Kotelna/.

  • V pondělí od 17:00 hodin

Od dubna do konce června jsou tréninky venku. Sraz bývá na Vodníku nebo na bikrosovém hřišti na Fišerce/ u benzínové pumpy/. Místo srazu je vždy s dostatečným předstihem upřesněno. Tréninky venku jsou vždy v pondělí a ve středu od 16:30.

  • V pondělí od 16:30 hodin – Bikroska
  • Ve čtvrtek od 16:30 hodin – Vodník

Kromě pravidelných tréninků pořádáme pro členy i další akce jako bruslení, lyžování, cyklistické a  vodácké výcviky a další.

ZODOPOVĚDNÝ VEDOUCÍ

Jan Jedlička

Ondřej Šavrňák

Josef Vincík

MÍSTA TRÉNINKŮ

Mapu s místy srazů na tréninky najdete zde