Úspěšný vstup do sezóny

Tereza Huříková na stupních vítězů nedělního XCONáš tým, který je v tuto chvíli na čtrnáctidenním soustředění na Kypru se zúčastnil klasického zahájení nové závodní sezóny. Tereza Huříková, Tomáš Trunschka a Josef Kamler absolvovali druhý a třetí závod Sunshine cupu. V pátek byl na programu závod na 43 km pro muže a 35 km pro ženy/ tzv. point to point / Tereza Huříková v něm po velkém souboji se Sabine Spitz obsadila druhé místo se ztrátou čtyřech vteřin. Josef Kamler dojel na 20. mistě , Tomáš Trunschka po žaludečních problémech dojel v závěru výsledkové listiny.
V sobotu byla na programu časovka na 7,5 km, Tereza Huříková byla absolutně nejrychlejší, druhou v pořadí porazila o půl minuty. V mužích dojel Josef Kamler sedmnáctý a Tomáš Trunschka dvacátý.
V nedělním klasickém cross country bojovala opět Tereza Huříková o první místo se Sabinou Spitz, v cíli byla nakonec druhá . Josef Kamler dojel na 18. místě a Tomáš Trunschka byl klasifikován jako 19.
V celkovém pořadí Afxentia tour 2008, které bylo dáno součtem všech tří závodů, vyhrála Tereza Huříková před Ruskou Chernyhkovou a Švédkou Engen. V kategorii mužů byl Josef Kamler 13. a Tomáš Trunschka 17.

Příští víkend budou naši závodníci absolvovat na Kypru další závod Sunshine cupu ve Voroklini.

Více informací a výsledky na www.mtbs.cz